štvrtok 28. júla 2011

New & Nature + Vichy tip

V rámci rozširovania sortimentu v DM drogériách sa na pultoch objavila aj značka Natuderm. Je to kozmetika, ktorá sa snaží v čo najväčšej možnej miere využívať rastlinné zložky a naopak, vyhýba sa syntetickým prísadám.Skvelé je, že okrem klasickým full size balení je k dispozícii aj ponuka malých tubičiek ideálnych na prvé zoznámenie a vyskúšanie. Jedno malé balenie stojí 0,98 Eura a pri každodennom používaní vydrží cca týždeň. Ja som si z ponuky vybrala denný anti ageing krém a nočný krém z línie pre citlivú pleť.



Denný krém je učený pre zrelú pleť a obsahuje výťažok z ginka a hammamelisu. Je pomerne dosť výživný a preto skutočne vhodný na suchšie a zrelé typy pleti. Má veľmi naturálnu vôňu (ktorá niekomu voňať nemusí :)... priznám sa, toto mi trochu vadilo, ale ani nie tak kvôli absencii syntetických parfumov, ktoré by zneutralizovali výrazný naturálny odér - ale preto, že nemám rada vôňu hammamelisu všeobecne. 
Nočný krémik som si obľúbila podstatne viac - vonia veľmi príjemne, mne dokonca pripomína pistáciovú zmrzlinu :) Okrem výťažku z ginka obsahuje aj mikročiastočky striebra, ktoré pôsobia antibakteriálne. Vôbec nie je mastný, naopak, povedala by som, že pleť mierne zmatňuje, ale v žiadnom prípade nevysušuje. Zanechá ju príjemne vláčnu a primerane hydratovanú. Uvažujem, že z tohto krému si zaobstarám aj klasické balenie. 
Hodnotenie: denný anti ageing krém 6 z 10 a nočný 8 hviezd z 10.

A na záver ešte jeden tip pre tie, ktoré si na odličovanie obľúbili micelárne vody... Mne došla Bioderma, nestihla som si výhodne (t.j. nie za bežnú MOC) zaobstarať novú, takže som vbehla do lekárne a zháňala nejakú cenovo prijateľnú alternatívu...a do oka mi padla táto micelárka Vichy v špeciálnej akcii:


Akcia trvá od júna do vypredania zásob a vďaka nej dostanete 400 ml micelárnej vody v praktickom balení s pumpičkou za skvelú cenu - niečo cez 12 Eur. Tak sa poponáhľajte, lebo toto sa naozaj vyplatí! 

pekný týždeň, 
Lučiak
photos: me

pondelok 25. júla 2011

Testujeme: Bonacure Oil Miracle + video

Zdravím Vás :)
Pred nejakým časom ma zo slovenskej divízie firmy Henkel oslovili s ponukou otestovať niekoľko výrobkov vlasovej kozmetiky Schwarzkopf. Ako prvá sa mi dostala do rúk táto novinka - Oil Miracle. Podobné novinky má teraz na trhu niekoľko ďalších značiek - určite ste už počuli o Orofluido, Elixir Ultime od Kérastase a najnovšie už aj L´Oréal predstavil prípravok Mythic Oil (čoskoro aj tu na blogu). Všetky sú založené na spojení rastlinných olejov, tradične cenených pre ich vynikajúce vyživujúce a uhladzujúce vlastnosti a silikónov, ktoré sú vo vlasovej kozmetike známe ako krotielia nepoddajných vlasov. 


Aký je Oil Miracle? Kombinuje účinky silikónov a arganového oleja. Aplikuje sa na umyté, uterákom presušené vlasy. Dôležité upozornenie: skutočne len pár kvapiek! Jemne ho votrite do vlasov od polovice dĺžok po končeky a vlásky upravte obvyklým spôsobom. Po otestovaní môžem povedať, že čo sa týka skrotenia a uhladenia vlasov, prípravok skutočne funguje. Doporučila by som ho špeciálne na veľmi presušené, narušené a nepoddajné vlasy. Normálne a ľahko mastiace sa vlasy by mohol príliš zaťažiť. Slabinou Oil Miracle (ale aj väčšiny silikónových prípravkov všeobecne) je určité zmatnenie vlasu, takže ak Vám záleží na extra lesku, budete asi prekvapené. Určitým riešením je použiť prípravok nie na vlhké, ale na úplne vysušené vlasy, ako posledné stylingovú bodku. Tento spôsob lepšie vyhovoval aj mne, vlasy sa mi zdali vzdušnejšie. Celkovo by som Oil Miracle hodnotila 7 hviezdami z 10. Viac na videu, ktoré je mimochodom mojim premiérovým :) Pri jeho výrobe som dospela k nasledujúcemu poznaniu a preto chcem urobiť toto prehlásenie:
1. konečne rozumiem tomu, keď herci tvrdia, že sa na seba na plátne zásadne nepozerajú
2. môžete si všetko pripraviť aj stokrát, aj tak nakoniec poviete len polovicu z toho, čo ste pôvodne chceli povedať.
3. áno, račkujem :P

(ak ste nestihli: video bolo odstránené - mnou)



Lučiak
photo and video: me

piatok 22. júla 2011

Testujeme: Klorane Papyrus Shampoo & Conditioner


Poznáte značku Klorane? Na Slovensku je dostupná v lekárňach. Ponúka široký sortiment vlasovej kozmetiky s rastlinnými výťažkami pre rôzne typy vlasov. Super je, že okrem klasických veľkých balení sú k dispozícii aj šikovné cestovné sady, ktoré sú ideálne aj na testovanie. Do oka mi padla táto: s extraktom z papyru pre uhladenie nepoddajných vlasov. A doslova som si ju zamilovala! 

Klorane nemá čisto prírodné zloženie, je to taký kompromis medzi svetom prírody a kozmetickej chémie. Šampón aj kondicionér majú však typickú "natur" rastlinnú vôňu. Kto si potrpí na výrazne parfumované šampóny z drogérie, asi bude sklamaný... Čo tam po vôni, keď duo ohuruje svojimi výsledkami! Efektivitu šampónu väčšinou do veľkej miery rozpoznám už pri samotnom umývaní. Aj tentokrát - už bezprostredne po sa s vlasmi super pracovalo, boli veľmi hebké na dotyk. Následne som použila kondicionér. Ten má veľmi ľahkú, gelovo krémovú konzistenciu. Po poslednom umytí som už na vlasy neaplikovala nič (tak to robím vždy, keď nejaký šampón testujem prvýkrát). A zistila som, že nič ďalšie ani netreba. Vlásky boli po vysušení naozaj viditeľne uhladené a disciplinované. Plus krásne ľahké a vzdušné. Presne také, aké mám rada. 

Ak teda máte problémové, neposlušné vlasy, jednoznačne doporučujem! Ja si určite zaobstarám full size balenie. Toto malé cestovné duo stálo niečo málo cez 6 Eur a vydržalo cca 8 umytí. Hodnotenie: 9 z 10 hviezd.

Nabudúce video na tému vlasy! :)
majte sa pekne
Lučiak
photo: me

štvrtok 21. júla 2011

SKIN CARE BASICS PART 4

Dnes na tému „suchá a citlivá pleť“.
Téma je mi vlastná, presne takú pleť totiž mám. Najmä v zime. Nerobí mi dobre prudké striedanie teplôt, suchý vzduch vo vnútri a štipľavý vietor vonku... Dráždi ma silná parfumácia v kozmetike, parabény mi spôsobujú zápaly. Bežné pleťové peelingy neprichádzajú do úvahy. Ak ste sa v predchádzajúcich riadkoch spoznali aj Vy, čítajte ďalej.

Suchá a citlivá pleť nemusia ísť vždy ruka v ruke, preto oba problémy rozvediem samostatne.

Citlivá pleť: ak máte citlivé pleť (to jest, so sklonom k začervenaniu, alergickým reakciám a svrbeniu), úplne kľúčové je vyhýbať sa všetkému, čo by pleť mohlo iritovať. Rada „čítajte zloženie“ na obaloch pre Vás dôležitejšia, než pre kohokoľvek iného. Ideálne sú prípravky neparfumované, prípadne parfumované len veľmi jemne. Najširšiu ponuku neparfumovanej kozmetiky nájdete v lekárňach. Ja osobne mám najlepšie skúsenosti so značkami AvéneBioderma. Dnes už takmer všetka, aj v drogériách dostupná kozmetika nesie na obale označenie „dermatologicky testované“. Berte ho ale s rezervou. Dermatologicky testované nerovná sa automaticky vhodné pre citlivú pleť.
Typické alergické prejavy citlivej pleti sú začervenanie a svrbenie. Na oboje mi veľmi dobre pomáha termálna voda Avéne v spreji. Doslova do niekoľkých sekúnd moju pleť ukľudní. Tento upokojujúci efekt som u podobných termálnych sprejov od iných značiek nespozorovala.


Od Avéne pochádza aj moja druhá tajná zbraň – tentokrát proti začervenaniu: krém Antirougeurs. V lete mám po ruke konzistenciu Light, v zime siahnem po výživnejšej verzii. Ak ho budete používať denne, je skvelý aj ako prevencia. Zároveň je aj veľmi dobrým krémom pod make up. Môžete ho skombinovať so zeleným korektorom alebo podkladovou bázou, ktorá zneutralizuje začervenanie.


Aj keď obvykle som veľkým zástancom všetkého prírodného, v prípade citlivej pleti sa najprv presvedčte, či nie ste alergická na niektorú z natur zložiek – typické prírodné alergény sú včelí vosk, harmanček, breza, sójový olej...  Naopak, veľmi upokojujúco pôsobí napríklad ovos.
Čo sa týka dekoratívnej kozmetiky, široký sortiment tej antialergickej ponúka napríklad značka La Roche Possay (lekárne). Na odlíčenie doporučujem jednoznačne micelárne vody. A kvalitné, jemné vatové tampóny, ideálne z biobavlny (nájdete v DM).

Suchá pleť: prejavuje sa hlavne pocitom pnutia, niekedy svrbením a šúpaním. Tiež je náchylnejšia na tvorbu vrások a stratu elasticity. Suchej pleti treba dopriať predovšetkým výživu vo forme kvalitných rastlinných olejov. A fungujú nielen zvonka, ale aj zvnútra. Pri výbere krému siahnite po takých, ktoré majú v zložení napríklad mandľový, avokádový, jojobový alebo marhuľový olej. Tradičným prostriedkom na výživu suchej pleti je aj bravčová masť :) V dnešnej prechemizovanej dobe to mnohým ľuďom príde čudné, ale naozaj to funguje. Ja ale predsa len uprodnostňujem tie oleje :)
Pokiaľ bývate v panelákovom byte, veľmi Vám doporučujem používať v zime zvlhčovač vzduchu. Je to dobré nie len pre pleť, ale aj pre sliznice. Do chladného počasia si zaobstarajte kvalitný krém s mastným základom. Nebojte sa siahnuť po detských krémoch do chladného počasia. Dobrý výber nájdete opäť v lekárni, ale fajn je aj detský krém Babylove z DM. Nikdy nepoužívajte lacné hydratačné krémy na báze vody! Na odlíčenie nepoužívajte klasické mydlo, ani pleťové vody s obsahom alkoholu! Zvoľte radšej micelárnu vodu, odličovanie pleťovým olejom alebo mastnejšie pleťové mlieko. Pleť zbytočne nešúchajte tampónmi, radšej mlieko naneste do dlaní, zahrejte a potom si jemne masírujte pleť. Prebytočné vrstvu mlieka spolu s nečistotami odstráňte jemným tampónom. Extra opatrné buďte pri exfoliácii, teda odstraňovaní odumretých kožných buniek. Klasické peelingy sú príliš drsné a pre suchú pleť nevhodné. Vyskúšajte tento domáci, extra jemný peeling. Alebo – ak môžete investovať podstatne viac – doporučujem nejaký kvalitný domáci masážny prístroj na tvár. Napríklad Clarisonic (cena v klasických beauty shopoch je katastrofálna, pre výraznú úsporu doporučujem ebay :).

Nabudúce niečo o vráskach, majte sa krásne!

foto. google images

utorok 19. júla 2011

Testujeme: Lancome Hypnose Drama


Na tento kúsok som bola veľmi zvedavá. Klasickú Hypnose maskaru mám vcelku rada, dokonca patrí k mojim najobľúbenejším. Hypnose Drama je v podstate taká vytuningovaná verzia, predovšetkým vďaka veľkej, zahnutej kefke, ktorá sľubuje "hypnoticky podmanivý pohľad" a maximálny objem rias. A žili šťastne, až kým nepomreli... koniec rozprávky, ide sa do reality :)




K nanášaniu som pristupovala opatrne, pretože osobne nie som milovníčkou týchto veľkých kefiek. Kefka Hypnose Drama nie je tak veľká, ako má napríklad Max Factor False Lash Effect, ale tiež nepatrí k najsubtílnejším. Hoci farba je pomerne riedka, hrdlo je dostatočne úzke na to, aby jej na kefke nezostávalo priveľa. Riasy nezlepuje, sem tam sa nájde nejaká drobná hrudka, ale skutočne len výnimočne. Čo je podstatné - viac, než na objeme podľa mňa pridáva na dĺžke. Nárast objemu prišiel až s nanesením druhej vrstvy (po zaschnutí tej prvej). Výsledok:

...s bleskom...

...a bez

No, riasy, aké má Daria Werbowy na promo fotke, to veru nie sú :) Ale, kto by také aj čakal... v domácich podmienkach a bez pomoci umelých trsov. Anyway, nie je to zlá maskara. Neopadáva a nerozmazáva sa. Len, nemôžem si odpustiť poznámku, že cena (bežná MOC cca 20 Eur) je vzhľadom k efektu premrštená. Skrátka, zasa raz platíte hlavne za značku. Taká Masterpiece od Factor je napríklad takmer o polovicu lacnejšia a dovolím si povedať, že sa s Hypnose Drama môže pobiť so cťou.
Aby som nezabudla na hodnotenie - 8 hviezd z 10, pričom tie mínus dve hviezdy má za nedostatočnosť, čo sa objemu týka a premrštenú cenu.

keď sme už pri tom, zaujímalo by ma, aký je Váš cenový strop, čo sa týka maskary?

pekný týždeň želá 
Lučiak
pics: lancome.com & me

pondelok 18. júla 2011

Testujeme: Biotherm Skin Ergetic Night


Niekoľko vecičiek od Biotherm sme tu už mali (TU a TU), dnes si predstavíme nočný krém z línie Skin Ergetic. Je to starostlivosť zameraná predovšetkým na povzbudenie a rozjasnenie unavenej pleti. Pozitívom je zloženie bez parabénov a syntetických parfumov. Krémik má ľahkú konzistenciu, je jemne parfumovaný. Aplikuje sa veľmi príjemne, rýchlo vsakuje do pokožky. Ja som mala k dispozícii cestovné 15 ml balenie. Už po prvom použití mi bolo jasné, že táto ľahká konzistencia mojej suchej pleti stačiť nebude (ani teraz v lete). Vydržala som ale týždeň, no už po nejakých 5 dňoch som cítila zreteľný pocit presušenia, dokonca som sa začala na lícach šúpať. 


Tým nechcem výrobok hodnotiť negatívne, jednoducho nie je vhodný pre suchý typ pleti. Čo však negatívne hodnotím je, že na túto skutočnosť výrobca neupozorňuje, naopak, krém je oficiálne vhodný pre všetky typy pleti. Ja by som ho doporučovala ženám s normálnou až mastnejšou pleťou ako ľahký nočný krém. A skôr mladším ročníkom, ktoré ešte nepotrebujú extra výživu, ale stačí im pleť iba hydratovať. Čo sa týka rozjasňujúceho a vypínacieho efektu, žiadne viditeľné výsledky som nezaznamenala, ale berme do úvahy, že som ho používala skutočne krátko.
Po zvážení všetkých plus aj mínus hodnotím 6 hviezdami z 10.

Lučiak
pics: me and biotherm.com

KEEP´N TOUCH

Prepáčte drobný výpadok v pravidelnosti postov, ale domáce PC je v totálnom rozvrate, takže posledný týždeň som publikovala kde kade, len nie z pohodlia domova :( Na náprave sa pracuje, ale zrejme ešte týždeň musím vydržať v núdzovom režime... aj tak sa pokúsim do nedele pridať tri nové posty, jeden už dnes. 

Aké recky Vás tu čakajú najbližšie: Biotherm, Lancome, Klorane, BC Bonacure, novinky z biokozmetiky... a kopec iného. PLUS: vďaka spolupráci s firmou Schwarzkopf budú konečne aj recky vo forme videí :)

dočítania, 
Lučiak

štvrtok 14. júla 2011

SKIN CARE BASICS PART 3

V tretej časti pleťového špeciálu sa chcem trošku podrobnejšie povenovať kozmetickým problémom aknóznej pleti. Viem, že veľká časť z Vás, blogerskej komunity, ste vo vekovej skupine do 25 rokov. Veľa z Vás dokonca ešte nemalo 18. A riešite problémy s vyrážkami, či akné (nie všetky vyrážky sú automaticky akné). Tieto  veci sú do značnej miery spojené s celou tou hormonálnou búrkou, ktorá zúri vo Vašom tele a (čo Vás asi nepoteší), viac-menej je potrebné len vyčkať, kým to prejde :/ Samozrejme, vonkajšie prejavy môžete korigovať vhodnými korektormi. Ideálne sú také, ktoré okrem pigmentov na prekrytie zápalu obsahujú aj nejaké antibakteriálne ingrediencie.
Zápaly na pleti sú sprevádzané začervenaním a preto Vám veľmi doporučujem korektory zelené (zelený pigment neutralizuje červenú). Ak sú červené bodky len lokálne, použite tuhý korektor tam, kde treba (doporučujem líniu Antirougeurs od Avéne alebo protizápalovú líniu Eucerin, oboje z lekárne) . Ak sú rozsiahlejšie, jednoduchšie bude naniesť na tvár zelenú podkladovú bázu (dostupné u rôznych značiek, napr. Pupa, Givenchy alebo cenovo prijateľná a v každom DM dostupná línia Studio Line od L´Oréal). Následne môžete aplikovať make up a podľa potreby ešte použiť korektor vo farbe pleti. Tu by som sa chcela na chvíľu pristaviť – živo si spomínam na časy, kedy jediným dostupným prípravkom na zamaskovanie akné u nás bol klasický, hutný a silne krycí Dermacol. Nánosy tejto omietky vídavam na niektorých jedincoch dodnes. Klasický krycí Dermacol sa vyrába dodnes, dokonca je dostupný v 12 farebných odtieňoch, preto naozaj netuším, prečo ho 90 % dievčat má v nesprávnom, oveľa tmavšom odtieni. Ak máte akné, lokálne zápalové prejavy (a teda červené miesta na tvári), vyberajte si make up v zlatistých, jemne žltých odtieňoch (pre svetlú pleť) alebo v karamelových odtieňoch (pre tmavšie, olivové typy pleti). Vyvarujte sa neutrálne ružových odtieňov! Tie iba zvýraznia červenú na vašej tvári (BTW platí to aj pre také detaily, ako odtieň vlasov a očné tiene – ak máte akné, ryšavé vlasy nie sú najlepšou voľbou).
Diagnostika a ošetrenie aknóznej pleti by malo byť odborné, takže sa poobzerajte po dobrom dermatológovi a naozaj kvalitnej kozmetičke. Že si nemáte vyrážky vytláčať podomácky, to ste už predpokladám počuli stokrát :) Je to pravda, no... Ak už v žiadnom prípade neviete odolať, robte to čistými prstami a majte po ruke lokálny antibiotický roztok Dalacin T (je iba na recept), ktorým inkriminované miesto následne potriete. Vyvarujte sa používania klasických peelingov, hlavne pre mokvajúce akné je to katastrofa. Môžete vyskúšať   tento domáci peeling a masku v jednom, ktorý je ultra jemný a má aj upokojujúce účinky.
Tú odbornú diagnostiku pleti som nespomínala náhodou. Je dôležitá aj preto, aby ste správne poznali svoj typ pleti. Akosi automaticky sa predpokladá, že aknózna, problematická pleť je zákonite aj mastná. Nemusí to tak byť. Je pravda, že mastné typy pleti sú na podobné zápalové zmeny náchylnejšie, ale 100 % to neplatí. Potom sa Vám môže stať, že sa nevhodným výberom kozmetiky dostanete do začarovaného kruhu. Konkrétne: máte citlivú pleť a objaví sa na nej akné. V snahe niečo s tým spraviť začnete používať bežné prípravky, ktoré majú pomerne silne vysušujúce účinky. Pleť, ktorá nie je vyslovene mastná, reaguje na presušenie zvýšenou produkciou kožného séba. To môže upchávať póry, v ktorých sa budú tvoriť zápaly. Takže po nejakom čase bude Vaša pleť skutočne zdanlivo mastná, ale bežné prípravky z drogérie Váš problém nevyriešia, naopak.
Trochu iná vec je, ak máte povedzme 25, 30 preč a akné, či vyrážky stále pretrvávajú. To už nebude prirodzená súčasť Vášho vývinu, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nejaký skrytý zdravotný problém. Pretrvávajúca hormonálna rovnováha, problémy gynekologického rázu alebo rozhádzané trávenie. Treba začať krvnými testami a podľa výsledkov sa zariadiť ďalej.

Nabudúce niečo o suchej a citlivej pleti!

Lučiak

streda 13. júla 2011

Testujeme: Catrice Glamorous Volume Mascara


Kúpa nepodarku zamrzí vždy. Aj keď ide o nepodarok za necelé 4 Eurá... Mohla som mať napríklad o jedno Mojito viac :) Prednedávnom so  tu na blogu recenzovala niekoľko výrobkov od Catrice a spokojnosť s nimi bola 50:50. Táto maskara, žiaľ, tiež nepresvedčila. Pretože:

- hrdlo je príliš široké a na kefke zostáva priveľa farby
- konzistencia je príliš hustá
- maskara hrudkuje a lepí riasy


Ak som chcela dosiahnuť aspoň aký-taký výsledok, musela som sa s tým babrať poriadne dlho. Hlavne, kým sa mi podarilo rozčesať zlepenie a odstrániť tie nepríjemne hrudky... Tu je výsledok toho zúfalého snaženia... 



Maskara síce riasy nadvihne aj predĺži, ale podľa mňa veľmi chabo na to, že má meno Glamorous Volume :( Glamurózny objem si ja veru predstavujem inak! No nič, nebudem to ďalej rozmazávať, jednoducho ZLÉ. Nekupujte. 
Hodnotenie: 3 z 10 hviezd

Vyskúšali ste už niektoré z Catrice maskár? 

Lučiak
pics by me

pondelok 11. júla 2011

SKIN CARE BASICS PART 2

Naposledy sme sa venovali hlavne správnemu čisteniu, dnes si povieme niečo o hydratácii pleti. Predovšetkým pleť hydratujte zvnútra – pite dostatok vody. Zvonka jej pomôžeme správne zvoleným hydratačným prípravkom, ktorý pôsobí vo vrchnej vrstve pokožky. Úprimne, vybrať si ten správny krém je celá veda. Ponuka na trhu je obrovská – kvantá všeličoho v rôznych cenových reláciách. Neberte to ako agitáciu za drahé kozmetické prípravky, ale môj osobný názor je taký, že valná väčšina bežnej drogériovej produkcie nie je práve najlepšou voľbou. Krémy značiek Garnier, L´Oréal, Nivea a podobne – teda to, čo patrí u nás k najpredávanejším, sú plné zložiek, ktoré výrobcovia síce môžu označiť ako dermatologicky nezávadné, ale oficiálne nezávadné sú aj svinstvá ako Asprartam L Viem, že veľa žien tieto výrobky pravidelne používa a (zatiaľ) im nespôsobujú žiadne viditeľné problémy. Sú lacné, podporené masívnou reklamou a celebritnými tvárami... Opakujem, netvrdím, že dobré je len to, čo je drahé. To v žiadnom prípade. Spomínané kontroverzné zloženie majú aj mnohé krémy luxusných značiek (Lancome, Dior a iné, zoznam je dlhý). Moje odporúčanie znie: ak Vám záleží na tom, čo si na seba denne natierate, neorientujte sa podľa reklamy, zvučného mena, ani ceny. Čítajte zloženie! Čím jednoduchšie, čím viac prírodných zložiek, tým lepšie. Pre niekoho je riešením striktné používanie biokozmetiky, pre iného (napríklad pre mňa) vlastná cesta, plná kozmetických kompromisov. V rámci testovania vyskúšam všeličo, no veci, ktoré používam pravidelne, si dôsledne vyberám. Preferujem prípravky s čo najprírodnejším zložením a také, v ktorých je prevaha kvalitných rastlinných zložiek. Na mojej kozmetickej poličke nájdete veľa výrobkov značky Alverde (kus rádovo za pár Eur) a tiež značky, ktoré chémiu harmonizujú kvalitnými prírodnými zložkami (Clarins, Decléor).

OK, dosť bolo teoretizovania, buďme konkrétni: predpokladajme, že poznáte svoj typ pleti. To je základné vodítko pri výbere. Mastnejším typom svedčia ľahšie, gélovo krémové konzistencie, prípadne fluidy, suchým typom stačiť nebudú, hlavne v zime. Zima je vôbec špecifické obdobie – nielen kvôli chladu, ale aj kvôli prudkým teplotným zmenám, ktoré pleti neprospievajú. Potreby pleti sa počas roka menia, preto nie je od veci minimálne dvakrát ročne výber krému prehodnotiť. Ja mám napríklad suchú pleť a v zime sa nezaobídem bez kvalitného mastného krému s obsahom prírodných olejov. Krém môžete vhodne doplniť použitím pleťového séra. Sérum je v podstate superkoncentrát účinných zložiek. Na trhu sú séra protivráskové, hydratačné, zmatňujúce... štandardne sa sérum aplikuje ešte pred nanesením krému, najčastejšie v rámci večernej kozmetickej rutiny. Sérum aj krém vždy aplikujte na dobre očistenú pleť.
Apropo – rastlinné oleje: tie nemusia byť len súčasťou pleťových krémov. Na hydratáciu a výživu pleti ich môžeme používať aj samostatne, ako jednozložkové prípravky. Niektoré pravidelné používateľky na ne nedajú dopustiť. Ja mám s nimi tiež pozitívne skúsenosti, predovšetkým s mandľovým, jojobovým a kokosovým olejom. Existuje veľa iných druhov, doporučujem testovať, špeciálne ak máte pleť mastnejšiu (niektoré druhy olejov by Vám ju zbytočne premasťovali). Široký sortiment čistých prírodných olejov nájdete napríklad v sortimente firmy Saloos.

Nabudúce sa v rámci môjho pleťového seriálu budeme zaoberať najčastejšími pleťovými problémami a tým, čo na nich vo všeobecnosti zaberá.


Lučiak

štvrtok 7. júla 2011

THE WINNER TAKES IT ALL!

Bez zbytočných prieťahov a slov, víťazom mojej druhej Giveaway sa stáva Nina, ktorá nechala komentár vrátane mailovej adresy ako tretia v poradí! 


... Nine gratulujem a píšem mail, kam zaslať cingrlátka :)



Zajtra odchádzam na tri dni mimo domu a pravdepodobne sa k netu ani nedostanem, takže sa zatiaľ majte krásne a dočítania v pondelok! 

Lučiak

streda 6. júla 2011

SKIN CARE BASICS PART 1

Pripravila som pre Vás sériu tutorialov na tému „starostlivosť o pleť od základov“. Všetky tie kozmetické vychytávky a skvelá dekoratívka, ktorú tu recenzujem, sú super, ale ak Vaša pleť nie je zdravá, ani s tými najkvalitnejšími výrobkami nedosiahnete želaný efekt.

Zdravie pleti vychádza na 90 percent zvnútra. Kozmetikou môžete jej vzhľad ovplyvniť, no séra, krémy a korektory riešia iba prejavy, nie príčiny problémov. Čo je to vlastne zdravá pleť? Garantujem Vám, že ju poznáte na prvý pohľad. Je pružná, má prirodzený zdravý jas a je bez zápalových prejavov. Pleť na tvári (a pokožka celkovo) je veľmi dobrým indikátorom celkového stavu organizmu. Existujú alternatívne terapie, ktoré sa diagnostike z tváre venujú podrobne, do toho však teraz nechcem zachádzať (bolo by to na samostatný a dlhý post). Je ale dobré, aby ste vedeli, že napríklad za zápalové prejavy na pleti sú často zodpovedné gynekologické zápaly alebo problémy s trávením.

Postupne sa budem venovať  typickým pleťovým nočným morám, ktoré ženy trápia asi najviac:

1.      vyrážky (zápalové prejavy)


2.      rozšírené póry


3.      začervenanie a alergické reakcie


4.      neželaná pigmentácia


5.      vrásky



Každá z nás má špecifickú pleť – mastnú, zmiešanú, suchú, tie šťastnejšie tzv.normálnu... Napriek tomu ale existuje základný systém starostlivosti o pleť, ktorý v zásade (prípadne s drobnými úpravami) funguje na každý typ a udržiava pleť v dobrej kondícii.

       Ráno
     1. tonizácia
       2. hydratácia

        Večer:
1. odlíčenie (ak sa vôbec nelíčite, nahraďte tonizáciou)
2. hydratácia

Vysvetlivky: tonizácia – očistenie a osvieženie pleti pleťovou alebo minerálnou vodou
                     hydratácia – aplikácia pleťového séra, krému, oleja a pod.
Do zbierky si pridáme ešte jeden pojem – exfoliáciu – čo je mechanické zbavenie odumretých kožných buniek a nečistôt (v domácich podmienkach najčastejšie pomocou peelingu). K tomu sa dostaneme trošku neskôr.

Zoberme to pekne od začiatku. No paradoxne nezačnem raňajším, ale večerným pleťovým rituálom. Pretože (nielen) podľa mňa je pre dobrý vzhľad pleti kľúčový najmä nočný režim. A tomu by malo predchádzať kvalitné odlíčenie. Viem, že sú aj ženy, ktoré sa nemaľujú vôbec, väčšina z nás si ale dáva aspoň nejakú tú špirálu. (Ak sa aj nelíčite, na Vašej pleti sa toho cez deň usadí dosť a je dobré dať to pred spaním preč. Preto použite pleťové tonikum vhodné pre svoj typ pleti). Čím odličovať? Jednoznačnú odpoveď Vám nedám. Ja nedopustím na micelárne vody (Bioderma, Avéne), ale niekomu lepšie vyhovuje odlíčenie pleťovým mliekom, inému rôzne peny a gély... Ak sa odličujete pleťovým mliekom, mám pre Vás tip, ako to robiť jemne a zároveň efektívne: dávku pleťového mlieka naneste do dlaní a krúživými pohybmi vmasírujte do tváre. Prebytočné mlieko z pleti zotrite jemnými obrúskami alebo vatovými tampónmi. Následne pleť ešte jemne pretrite tonikom. Či už si oči odličujete micelárkou alebo bežným očným odličovačom, doporučujem tento postup: na vatový tampón (ja mám najradšej tie veľké z DM) naneste prípravok, priložte na zavreté viečko, jemne pritlačte a podržte cca 10 sekúnd. Hlavne farba z maskary sa pekne uvolní a pôjde dole aj bez zbytočného šúchania a trenia. Oči si odličujte naozaj dôkladne. Zbytky farby, usadené v očných kútikoch, odstráňte vatovou tyčinkou. Nezabúdajte, že očný odličovač Vás nesmie štípať! Ak taký máte, okamžite ho vymeňte. Obľúbené odličovadlá sú aj rôzne peny a gély, ktoré sa zmývajú vodou. V zásade nie sú zlé, dôležité je však vybrať si správne, podľa typu svojej pleti. Opatrné buďte, ak máte pleť citlivú a veľmi suchú. V tom prípade sa prihováram radšej za už spomenuté micelárne vody.
Ešte malá poznámka k fenoménu "chodím spať namaľovaná" - nerobte to! Samozrejme, nejde o žiadnu tragédiu, ak sa Vám raz za mesiac po vydarenej žúrke extra nechce... ale praktizovať to pravidelne s tým, že sa odlíčite až ráno, veru nie je ideálne. Možno som radikálna, ale ak je niekto lenivý sa odličovať, nech sa nemaľuje. 
Tak, odlíčenie máme za sebou, ide sa hydratovať! A keďže Vás nechcem zavaliť toľkými informáciami naraz, na ďalšiu časť si počkajte do nedele :)

Aj napriek dažďu majte pekný deň,
Lučiak.
photos: google images

utorok 5. júla 2011

Testujeme: Kérastase Elixir Ultime


Pokračujeme na vlasovej vlne. Jeden z najnovších produktov značky Kérastase, Elixir Ultime. Dostala som k dispozícii dve malé testovacie balenia a plná zvedavosti som sa pustila do toho. Elixir Ultime má byť prípravok revolučný, skvelý, skrátka vskutku ultimatívny... :) Obsahuje jedinečnú zmes prírodných olejov a antioxidantov, ktoré na vlasy pôsobia ako životabudič. Obnovuje vlasovú štruktúru, dodáva vlasom výživu, lesk a robí ich odolnejšími voči mechanickému namáhaniu. Toľko kampaň. Ja by som ešte dodala, že je poriadne drahý. Stojí za to? 


Prípravok je možné používať niekoľkými spôsobmi.
1. pred umývaním ako ochranný štít
2. namiesto kondicionéru
3. ako termoochrana pred fénovaním alebo žehlením
4. ako doplnok záverečného stylingu pre extra lesk
5. ako extra výživa pre poškodené končeky vlasov

Vyskúšala som spôsoby 3,4 a 5. Na úvod musím povedať, že osobne som žiaden výnimočný extra lesk nezaznamenala. Ja mám však vlasy väčšinou dostatočne lesklé aj tak, čiže ťažko posúdiť... Jednoznačné zlepšenie som ale zaznamenala, čo sa týka upravitelnosti a celkovej kvality vlasov. Vlásky hlavne získali neuveriteľnú vzdušnosť a ľahkosť, vlasové vlákno pôsobilo pekne uhladene aj bez použitia žehličky. Napriek tomu, že prípravok obsahuje prírodné oleje (a má gelovo-olejovú konzistenciu), vlasy v žiadnom prípade nemastí a nezaťažuje. Stačí naozaj málo (na moje dlhé a husté vlasy približne množstvo vo veľkosti malého lieskového orieška), takže objem jedného balenia 150 ml by mal vydržať pomerne dlho. Najviac ma však potešilo zlepšenie stavu končekov vlasov. Po takmer dvoch týždňoch pravidelného používania sú pevnejšie a viditeľne menej lámavejšie. Za pozitívum považujem aj veľmi decentnú parfumáciu. Celkovo som teda s touto vecičkou spokojná, hoci až také zázračné účinky, aké sľubuje kampaň som nezaznamenala. Pravidelné a dlhodobé používanie by možno prinieslo ešte lepšie výsledky. Jednoznačne najväčšou slabinou Elixiru Ultime je jeho cena, ktorá sa na internete pohybuje priemerne od 30 Eur vyššie (najnižšia, akú som našla, bola 28 Eur). V špecializovaných salonoch je cena samozrejme najvyššia. Tým sa dostávam k otázke, či by som si produkt za túto cenu aj kúpila. Priznám sa, že nie. Bola by som však ochotná doň investovať sumu do 20 Eur. 
Celkovo hodnotím 8 hviezdami z 10.

pekný zvyšok pracovného týždňa
Lučiak
photo in the post: kerastase.com a ja

pondelok 4. júla 2011

Keep´n Touch

Zdravím Vás (a vítam nových followerov ;)

Dnes naozaj len krátko, som nejaká vyšťavená...

Na zajtra mám pre Vás pripravenú novú kozmetickú recku na niečo veľmi fajnové, skrátka, eňo-ňuňo, ako sa vraví...vyčkajte, dozviete sa! 

Stále máte možnosť zapojiť sa do prebiehajúcej GIVEAWAY. Končíme vo štvrtok.

a toto



... je moja strava do piatku... V sobotu  totiž cestujeme  na svadbu a celkom by som uvítala, keby mi tá sukňa, ktorú si plánujem dať, bola trochu volnejšia :) Celkom postačí 1 cm.

see you tomorrow
Lučiak
pics: me, myself & I

piatok 1. júla 2011

Testujeme: L´Oréal Sublime Mousse


Odkedy som sa (dočasne) rozlúčila s hennou a prešla zas na chemické farby na vlasy, mám každomesačnú dilemu, či sa mi chce nechať 50 Eur u kaderníčky :) Tento mesiac sa mi nechcelo, tak som hľadala nejakú rozumnú aternatívu... a voľba padla na novú penovú farbu od L´Oréal. Zlákala ma hlavne vidina ľahkej aplikácie a to, že s farbami tejto značky mám pozitívne skúsenosti. Vybrala som si odtieň 41 - Jemný ľadový gaštan:


...teta na obrázku má približne podobnú farbu, ako je moja prirodzená...Kto používa chemické domáce farby, vie, že takmer vždy chytajú tmavšie, ako sľubuje krabička :) Aj ja som s tým počítala. V ponuke je inak  celkovo 12 odtieňov:


Príprava farby je veľmi jednoduchá a rýchla. Po zmiešaní dvoch fľaštičiek sa v aplikátore vytvorí pena, podobná tužidlu, ktorá sa nanáša na suché vlasy. Ide to rýchlo, aj prstami (v rukaviciach!), ale predsa len doporučujem použiť aj aplikačný štetec. Farba je oficiálne bez amoniaku, ale patričný odér Vás veľmi rýchlo presvedčí, že žiaden nevinný prírodný koktejl to nie je :( Mňa teda normálne štípali oči :( Pokožka naštastie nie...Necháte pôsobiť 30 minút a je to. V krabičke je priložený aj ošetrujúci balzam, ktorý by ste mali použiť po oplachovaní. Ja som si následne vlasy upravila obvyklým spôsobom - teda naniesla ešte termoaktívny prípravok a vysušila ionizačným fénom. Výsledok bol samozrejme tmavší, než na krabičke, a to dosť. To mi ale v zásade nevadilo, tmavá mi pristane. Lesk bol priemerný. Celkovo by som povedala, že s mojou obvyklou farbou, ktorú si dávam v salone (služba Hi Richesse) sa to žiaľ porovnať nedá :( Nuž, kto šetrí, má... sa musí uspokojiť s priemerom :)

Na porovnanie fotka vlasov pred a po:



Blesk to trochu skresluje, ale v skutočnosti je farba intenzívnejšia, taká tmavo ebenová. Bez problémov prekryla šediny a začala sa pozvoľna vymývať po cca 4 umytí, po takom ôsmom už bolo zreteľne vidieť pôvodný odtieň vlasov. MOC tejto farby je v DM cca 5 Eur (ale ak máte skutočne dlhé vlasy, určite potrebujete dve balenia, čiže jednorázovo investujete cca 10 Eur). Aby som to zhrnula, úspora oproti farbeniu v profesionálnom L´Oréal kaderníctve je značná, za menšie peniaze ale dostanete aj menej vlasovej muziky. Ak zvážim všetky pre, aj proti, farbu hodnotím 6 hviezdami z 10.

Akú farbu používate Vy? 

P.S. Víkééééénd! 

photo: me except first one.