štvrtok 9. júla 2015

Ako išla Bioderma na dovolenku


Ja už mám "hlavnú" letnú dovolenku za sebou a Bioderma išla aj tento rok k moru so mnou. S ich solárnou kozmetikou som spokojná a nemám dôvod obzerať sa inde. Keďže tentokrát sme po pár rokoch vymenili "pekloidné" Turecko za klimaticky miernejšie Bulharsko, prispôsobila som tomu aj výber ochranného faktoru.  Zároveň som mala možnosť vyskúšať priamo na bojovom poli aj niekoľko tohtoročných noviniek. Ak vás dovolenka ešte len čaká a výber solárnej kozmetiky zatiaľ iba zvažujete, výsledky by vás mohli zaujímať. Základom bol výber opaľovacieho prípravku na telo a tvár pre mňa - rozhodla som sa, že do Bulharska mi postačí ochranný faktor 30. Rad Photoderm Bronz mám odskúšaný už z minulého leta, kedy som používala ich opaľovací olej (tiež s faktorom 30) a môžem povedať, že oba, olej aj mlieko, sú super. Zaručujú krásne, postupné zhnednutie aj svetlej (mojej) pokožky bez začervenania a vzniku solárnej alergie (k nej sa ešte dnes dostaneme). V dobe mojej dovolenky bolo počasie v Bulharsku veľmi premenlivé (zažili sme úplne zamračený a chladný deň, aj vysoké teploty a riadny výpek), no maximálna denná teplota bola 28-30 stupňov, teda s tureckými 40tkami sa to nedá porovnať. Napriek tomu sa mi na štvrtý deň začali objavovať náznaky solárnej alergie na pre mňa typickom mieste - na členkoch. No Bioderma v tom prsty nemá. V ten deň som si ju totiž zabudla za izbe a bola som lenivá ísť si po ňu, tak som sa naivne spoľahla na požičaný Piz Buin 15tku. Síce som sa v ten deň krásne opálila, ale už večer ma všetko riadne svrbelo a na druhý deň ráno som si všimla na nohách typický drobný výsyp. No čo, moja chyba, jednoznačne. Po jednom dni bez slnka, zato s Fenistil gélom a následnom poctivom mazaní už len Biodermou bola alergia fuč. 


Novinkou, na ktorú som sa tešila a ktorá obstála vynikajúco, je tónovaný fluid na tvár z radu Photoderm Max, Aquafluid SPF 50+.  Prichádza na trh v troch verziách - klasická nepigmentovaná a dve intenzity tónovanej. Ja som zvolila svetlú, ktorá je skvelá v tom, že je zlatobéžová, takže ideálna pre môj tón pleti. Fluid má príjemnú ľahkú konzistenciu, nemastnú textúru, je bez parabénov a vodeodolný. Použila som ho hneď ráno po tonizácii pleti. Spája v sebe hydratačný prípravok, slnečnú ochranu a navyše pleť aj pekne farebne zjednotí. Jeho krytie a finálny vzhľad by som prirovnala k efektu BB krému. Výborne ochránil pred začervenaním aj pre mňa kritické miesto - nos.


Po opaľovaní mi opäť, už druhý rok, urobil dobrú službu aj Photoderm Apres Soleil - toto telové mlieko po opaľovaní pokožku krásne hydratuje, takže neostáva vysušená. Je neparfumované a taktiež bez obsahu parabénov. 


A musím spomenúť aj ďalšiu skvelú vecičku, ktorá ochránila môjho malého svetlokožca - novinku, penu z radu Photoderm Kid s ochranným faktorom 50+. Má konzistenciu šľahačky a aj povinné a otravné natieranie je tak zábavnejšie. Prípravok funguje na báze minerálneho filtra (pre deti samozrejme vhodnejší), takže zanecháva mierny biely film, ale môjmu synovi to nijako zvlášť nevadilo. "Šľahačka" držala spoľahlivo aj po pobyte v bazéne, no i tak som samozrejme vrstvu počas dňa obnovovala. Svetlokožec sa nespálil, ale pekne zhnedol :) Bioderma, tento rok to máš za jedna! 

Lučiak

foto:ja 

2 komentáre:

  1. Biodermu som ešte neskúšala, ale verím tomu, že sú tieto prípravky ozaj dobré :) ja ostávam verná svojim stáliciam, a to sú Nivea a Avon.

    www.beautiful-savage.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť
  2. ten fluid som chcela, ale v lekárni mali len tónované a to som nechcela riskovať zas nejaký divoký odtieň :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár! Komentáre sú moderované.
And one important message for spammers: your comments will never be published :)